Medarbetare

Kansli

Växeln är öppen måndag till tisdag, kl 13:30–15:30 och onsdag till fredag, kl 09:00–12:00.
08-440 12 80

Magdalena Malm – Direktör
08-440 12 84
076-677 58 16
magdalena.malm@nullstatenskonstrad.se

Inger Höjer Aspemyr – Intendent förmedling
08-440 12 91
076-893 94 00
inger.hojer.aspemyr@nullstatenskonstrad.se

Jessica Diviani – Tf Webbredaktör 
08-121 500 90
jessica.diviani@nullstatenskonstrad.se

Anna Henriksson – Textredaktör
072-402 86 88
anna.henriksson@nullstatenskonstrad.se

Ricard Estay – Fotograf och filmare
08-440 12 82
076-211 11 46
ricard.estay@nullstatenskonstrad.se

Amelie Lind – Kommunikationschef
08-400 12 83
amelie.lind@nullstatenskonstrad.se

Anna Lindholm – Kommunikatör
08-440 12 95
072-733 10 70
anna.lindholm@nullstatenskonstrad.se

Paul Kokamägi – Tekniker
08-440 12 89
070-201 06 82
paul.kokamagi@nullstatenskonstrad.se

Anders OlofssonSamordnare konstansökningar och inköpare
08-440 1287
072–0503187
anders.olofsson@nullstatenskonstrad.se

Henrik Orrje – Administrativ chef
08-440 12 93
076-855 98 59
henrik.orrje@nullstatenskonstrad.se

Consuelo Méndez Pérez – Controller
08-440 12 85
consuelo.mendez.perez@nullstatenskonstrad.se

Klara Wahlström – Projektsamordnare och arkivarie
08-440 12 94
070-436 20 39
klara.wahlstrom@nullstatenskonstrad.se

Alexandra UrefalkSamlingsregistrator
08-440 12 97
alexandra.urefalk@nullstatenskonstrad.se

Therese SegerstedtKonsthanterare
08-121 048 15
therese.segerstedt@nullstatenskonstrad.se

Joanna Zawieja – Producent stadsutveckling
08-440 12 98
076-677 58 22
joanna.zawieja@nullstatenskonstrad.se

Lena From – Projektchef Konst händer
08-440 12 86
076- 677 49 54
lena.from@nullstatenskonstrad.se

Isak Mozard – Producent
08-121 500 87
072- 050 34 95
isak.mozard@nullstatenskonstrad.se

Emma Engström – Produktionsassistent Konst händer
08-121 04 895
072- 050 62 10

Curatorer projekt

Peter Hagdahl – Curator
070-780 06 06
peter.hagdahl@nullstatenskonstrad.se

Lotta Mossum – Curator
08-440 12 96
lotta.mossum@nullstatenskonstrad.se

Edi Muka – Curator
08-440 12 92
070-619 77 21
edi.muka@nullstatenskonstrad.se

Marti Manen – Curator Konst händer
08-121 520 68
070-638 77 21
marti.manen@nullstatenskonstrad.se

Externa curatorer

Kristina Möster Nilsson – Curator
070-207 50 56
kristina.moster@nullstatenskonstrad.se

Lisa Rosendahl – Curator
lisa.rosendahl@nullstatenskonstrad.se

Marianne Jonsson – Curator
073-98 60 300
marianne.jonsson@nullstatenskonstrad.se

Konstkonsulter

Åsa Bergdahl – Konstkonsult
070-255 87 63
asa.bergdahl@nullstatenskonstrad.se

Marianna Garin – Konstkonsult
070-551 88 45
marianna.garin@nullstatenskonstrad.se

Magnus Mattsson – Konstkonsult
073-730 40 47
magnus.mattsson@nullstatenskonstrad.se

Linda Nykopp – Konstkonsult
070-464 97 96
linda.nykopp@nullstatenskonstrad.se

Anne Pira – Konstkonsult
076-568 64 10
anne.pira@nullstatenskonstrad.se

Birgitta Silfverhielm – Konstkonsult
070-743 29 14
birgitta.silfverhielm@nullstatenskonstrad.se

Hanna Stahle – Konstkonsult
076-114 46 66
hanna.stahle@nullstatenskonstrad.se

Toppbild – 2010, Ajar II, Astrid Sylwan, Foto: Eva Älmeberg, måleri